باربری مواد غذایی و فاسدشدنی

باربری مواد غذایی و فاسدشدنی

باربری مواد غذایی و فاسدشدنی

این روزها سامانه های باربری آنلاین برای حمل و نقل غذا و مواد غذایی در حال رشد و پیشرفت هستند. بعضی از این سرویس ها مانند سامانه باربری پاتوقی قیمت های مقرون به صرفه دارند و بعضی دیگر قیمت های نامناسبی برای باربری مواد غذایی و مواد فاسدشدنی ارائه می دهند. اگر آن شرکت باربری که انتخاب می کنید خدمات مناسبی ارائه ندهد، ممکن است که علاوه بر هزینه های مالی، منجر به ایجاد مشکلاتی برای سلامتی مصرف کننده ها و حتی راننده حمل بار شود. از معیارهای موفقیت کسب و کار شما این است که محصولات غذایی خود را در هان روز که تولید یا چیده شده اند، به دست مصرف کننده ها برسد. برای اینکه روند باربری مواد غذایی خود را ایمن و کارامد کنید، به نکات و دستورالعمل های زیر توجه کنید و آن ها را رعایت کنید:

تازه نگهداشتن مواد غذایی هنگام باربری

هنگام ارسال مواد غذایی فاسد شدنی ، شما با چالش های مختلفی روبرو می شوید، مانند درجه حرارت بالا، رطوبت، محکم نکردن بار، یا حتی فاسد شدن مواد غذایی. نکته اصلی برای تازه نگه داشتن محصولات غذایی هنگام باربری این است که آن ها را در یک محیط ایزوله و سرد قرار دهیم و از گرما و رطوبت دور نگه داریم. در ادامه چند گزینه برای شما آماده کردیم که به کمک آن ها می توانید باربری مواد غذایی خود را به آسانی انجام دهید:

یخ خشک: یخ خشک به شما این امکان را می دهد که اقلام یخ زده و یا وسایلی را که باید بسیار سرد بمانند جابجا کنید. یخ خشک همان دی اکسید کربن جامد است که به جای ذوب شدن به حالت مایع ، مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل می شود. علی رغم مزیت بسیار خوبی که یخ خشک دارد، تنها مشکل آن این است کهگران است و همه راننده های ماشین های یخچال دار ، اجازه استفاده از آن را به شما نمی دهند.

از موضوع یخ خشک برای حمل مواد غذایی منجمد که بگذریم، موارد بسیار مهمی هستند که هنگام جابجایی و بار زدن یخ خشک باید به آن ها توجه کنید:

  • برای حمل و نقل هوایی خطرناک است و باید با دقت برچسب زده شود تا طبق مقررات حمل و نقل هوایی جابجا شوند.
  • یخ خشک می تواند باعث سوزش پوست آسیب دیده شود. بنابراین باید با دستکش و عینک ایمنی جابجا شود
  • با وجود اینکه غیر سمی است، در اثر گرم شدن گاز دی اکسید کربن آزاد می کند که در محیط های محصور و بدون تهویه، سلامتی را به خطر می اندازد.
  • هنگام حمل حیوانات زنده مانند خرچنگ ها یا انواع صدف ها از آن استفاده نکنید.
  • گاهی اوقات نیاز است که هنگام استفاده از یخ خشک، این موضوع را روی وسیله نقلیه باربری با یک برچسب بزرگ مشخص کنید.

قبل از استفاده از یخ خشک ، با فروشنده یخ خشک و راننده بار خود تماس بگیرید تا بار حاوی یخ خشک خود را به بهترین شکل ممکن منتقل کنید.

کیسه های یخ: کیسه های یخ بسته هایی که قابلیت این را دارند که چندین بار از آن ها استفاده کنید و برای باربری مواد غذایی و فاسد شدنی خود از آن ها استفاده کنید. انواع مختلفی از کیسه های یخ وجود دارد. برای مثال انتخاب کیسه یخ بر اساس حجم ماده غذایی که نیاز به سرد شدن دارد، دمایی که در آن کیسه یخ قابل استفاده است، دماهایی که بار شما در آن جا حمل می شود، و زمانی که کیسه یخ سرمای خود را حفظ می کند.

به عنوان یک قاعده کلی ، کیسه های یخ ژلاتینی برای بارهایی که در چیدن آن ها نظم خاصی وجود ندارد مناسب است؛ زیرا دوباره می توانند به شکل اولیه خود بازگردند. کیسه های یخ پلاستیکی یا فومی برای بارهایی که می توان آن ها را مرتب و منظم جای داد، مناسب هستند. قبل از ارسال بار بهتر است که تعداد و حجم کیسه یخ مورد نیاز برای بار خود را اندازه گیری کنید تا از فاسد شدن مواد غذایی پیشگیری شود و بار شما در کمال اطمینان به مقصد برسد.

  • غذاهایی که باید خنک یا یخ زده باشند را در بسته بندی منایب ایزوله کنید. برای مثال بستنی، غذاهای دریایی و سایر مواد غذایی یخ زده
  • غذاهایی که ممکن است نرم یا ذوب شوند یا حاوی مواد مایع هستند را در کیسه های ضد آب بسته بندی کنید.
  • بهترین روش را انتخاب کنید تا محصولات را خنک یا یخ زده نگه دارید. از ماشین های یخچال دار، یخ خشک و… استفاده کنید تا غذا را در دمای ۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد نگه دارید.
  • مواد غذایی فاسد شدنی را بیشتر از ۲ ساعت در دمای خطرناک نگه ندارید (دمای ۴ تا ۶۰ درجه سانتی گراد)

بسته بندی بار مواد غذایی

شیشه: شیشه یک ماده عالی برای بسته بندی مواد غذایی است. معایب شیشه برای بسته بندی این است که شیشه سنگین تر، گران تر و هزینه حمل و نقل بالاتری دارد. همچنین از آنجا که شیشه شکننده است نیاز به بسته بندی ویژه دارد. شیشه بهتر است که در کیسه های حباب دار (Bubble bag) پیچیده شود تا در برابر ضربه های خفیف تا متوسط ​​مقاومت کند و در یک نگهدارنده محکم حمل شود. اگر محتویات شیشه مایع است، محصول نیز باید در کیسه های پلاستیکی ضد آب قرار داده شود ، و زمانی که محصول را در جعبه می گذارید، شیشه ها را با فوم پلاستیکی از یکدیگر جدا کنید. اگر محتویات بار شما ریخته شود ، نه تنها باعث می شود که بخشی از بار شما به سلامت به مقصد نرسد، حتی ممکن است که باعث شود که سایر محصولات شما در آن بار نیز آسیب ببینند؛ پس در بسته بندی بار خود دقت لازم را داشته باشید.

کیسه های پلاستیکی: ارزانترین راه برای حمل و نقل محصولات غذایی استفاده از کیسه های پلاستیکی است. اگر محصول خود را به خوبی با کیسه های پلاستیکی بسته بندی کنید، بهترین روش بسته بندی را برای محصول خود انجام داده اید. سایر روش های بسته بندی ممکن است که شکسته شوند یا گوشه های آن ها هنگام جابجایی آسیب ببینند. بسته بندی در کیسه های پلاستیکی مقاوتم بیشتری در مقابل چنین آسیب هایی دارد. برای ایمنی بیشتر بار می توانید کیسه های پلاستیکی را درون جعبه قرار داد تا فشار به طور مساوی بین بسته ها پخش شود. البته باید به این نکته توجه کنید که این روش بسته بندی برای بارهای جامد مناسب است. نکته دیگر اینکه برای حفاظت از محیط زیست، بهتر است که از پلاستیک های زیست تخریب پذیر استفاده کنید.

باربری

برای باربری کالاهای فاسدشدنی ، بهتر است که سریعترین روش حمل و نقل را انتخاب کنید. پاتوقی برای شما این امکان را فراهم کرده است. به این صورت که شما می توانید سفارش ارسال بار خود را در اپلیکیشن پاتوقی ثبت کنید. سپس از بین نزدیکترین راننده ها، یک راننده را انتخاب کنید و بار مواد غذایی خود را برای ارسال به ایشان تحویل دهید. با این کار هزینه های حمل و نقل و ضررهای ناشی از فساد مواد غذایی به طور چشمگیری کاهش می یابد.

ما در پاتوقی تلاش می کنیم که چالش های باربری مواد غذایی را برای شما عزیزان کاهش دهیم، خواه پیدا کردن ماشین یخچال دار باشد، خواه دمای مناسب یا رطوبت بار باشد، خواه قیمت مناسب حمل بار باشد. اگر شما از آن کسب و کارهایی هستید که فروشگاه آنلاین مواد غذایی هستند، باید تمرکز بسیاری روی باربری محصولات خود داشته باشید. در نهایت یادآوری می کنیم که محصولات خود را در هنگام باربری ، خشک و خنگ نگه دارید. اگر می خواهید اعتبار برند خود را چند برابر کنید و مشتری های وفادار داشته باشید، تلاش خود را بر این بگذارید که سفارش مشتری هایتان، سریع و در سلامت به دست آن ها می رسد.

1.1/5 - (54 votes)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

two × 3 =