باربری کود آمونیوم نیترات

باربری کود آمونیوم نیترات

باربری کود آمونیوم نیترات

معرفی و توضیحات باربری کود آمونیوم نیترات

در این مطلب قصد داریم شما را با نکات مهم باربری کود آمونیوم نیترات آشنا کنیم. ترکیب شیمیایی آمونیوم نیترات ، با فرمول شیمیایی NH4NO3 همان نیترات آمونیاک است.  این ماده در دمای اتاق و فشار استاندارد یک جامد کریستالی سفید رنگ است. کود آمونیوم نیترات معمولاً در کشاورزی به عنوان کود نیتروژن بالا مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به عنوان ماده اکسید کننده در مواد منفجره استفاده می شود.

نیترات آمونیوم یک کود مهم با طراحی NPK به صورت ۳۴-۰-۰ (۳۴٪ نیتروژن) است. این ماده از اوره (۴۵-۰-۰) غلظت کمتری دارد که به عنوان یک عیب هنگام باربری کود آمونیوم نیترات شناخته می شود. مزیت نیترات آمونیوم نسبت به اوره این است که پایدارتر است و در هوا نیتروژن را از دست نمی دهد. در هوای گرم ، اوره باید فقط قبل از بارش باران استفاده شود تا از بین رفتن نیتروژن را به حداقل برسانیم.

نیترات آمونیوم در صورت گرم شدن می تواند گازهای سمی آزاد کند. این ماده به عنوان یک ماده اکسید کننده شناخته می شود. به همین دلیل هنگام باربری کود آمونیوم نیترات از تماس آن با مواد قابل احتراق مانند روغن ، پیشگیری کنید.

نکته: برای باربری مواد شیمیایی به مسافت های دورتر به خوانندگان این مقاله توصیه می کنیم که یک فرهنگ لغت مواد شیمیایی تهیه کنید و از آن کمک بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.