باربری یونجه

باربری یونجه

باربری یونجه

توضیحات /  کاربردها

در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم در مورد یونجه، باربری یونجه و انبارداری آن آشنا کنیم. یونجه به طور گسترده در سراسر جهان به عنوان علوفه برای گاوها پرورش می یابد ، و بیشتر اوقات به عنوان یونجه برداشت می شود ، اما همچنین می توان آن را به عنوان ادویه، سبزی خسک برای غذاها و با اهداف دیگری استفاده کرد. یونجه معمولاً بیشترین ارزش تغذیه ای را در بین انواع علوفه دام ها دارد. از یونجه کمتر به عنوان مرتع دام استفاده می شود. از طرف دیگر اگر یونجه را در خاک مناسبی کشت کنیم، می توانیم بیشترین علوفه را از آن کشت کنیم. اما سود اصلی یونجه در حجم بالای آن در هر هکتار و ارزش غذایی بالای آن است.

هنگامی که از یونجه به عنوان علوفه استفاده می شود ، معمولاً برش داده می شود. یونجه های شل و وارفته هنوز هم در برخی مناطق استفاده می شوند. انبارداری و باربری یونجه های برش خورده آسان تر است. همچنین یونجه برش خورده برای غذا دادن به دام نیز مناسب تر است. در حالت ایده آل ، اولین چین برداری یا همان برداشت یونجه باید در مرحله جوانه انجام شود و برداشت های بعدی درست در زمان شروع گل دهی یا زمانی که شکوفه به اندازه یک دهم خود رشد کرده است، انجام شود (به این دلیل که در این زمان، کربوهیدرات ها در بالاترین حد خود قرار دارند). هنگام استفاده از تجهیزات کشاورزی به جای برداشت با دست ، دستگاه یونجه چین یونجه ها را به صورت ردیفی روی هم انباشته می کند. در مناطقی که یونجه بلافاصله به خودی خود خشک نمی شود، برای برش یونجه از دستگاهی استفاده می کنند که دارای یک غلطک است و یونجه های برش خورده از داخل این غلطک ها عبور می کنند تا ساقه ها خرد شوند و در نهایت یونجه سریعتر خشک شود. با ادامه این مقاله در مورد باربری یونجه همراه ما باشید.

هنگامی که از یونجه به عنوان خوراک دام های شیرده استفاده می شود ، اغلب با فرآیندی به نام ensiling نگهداری می شود. این فرایند به این صورت است که به جای اینکه آن را خشک کنند تا یونجه خشک شود ، یونجه ریز ریز خرد شده. سپس در سیلوها، کیسه ها یا هر جایی که بتوان ورود اکسیژن را محدود کرد نگهداری می کنند تا تخمیر انجام شود. تخمیر بی هوازی یونجه به آن اجازه می دهد تا سطح بالای مواد مغذی خود را مانند علوفه تازه حفظ کند و همچنین برای گاوهای شیرده نسبت به یونجه خشک بسیار خوش طعم تر است. در بسیاری از موارد ، سیلو یونجه با سویه های مختلف میکروارگانیسم ها تلقیح می شود تا کیفیت تخمیر و پایداری هوای سیلو را بهبود بخشد.

باربری یونجه و انبارداری آن

باربری یونجه معمولا در حالت پشته ای از علوفه خشک یا علوفه کمی فشرده انجام می شود. علوفه خشک چمن خشک شده در پشته ها کم و بیش فشرده می شود. یونجه همچنین به صورت پلت و خوراکی حمل می شود.

هنگام باربری یونجه را باید خشک نگه داشت؛ زیرا جذب رطوبت باعث ایجاد گرما و کپک می شود. بار یونجه باید از بو های شدید محافظت شود.

بسته های شل ، مرطوب یا نم دار نباید تحت هیچ شرایطی در ماشین باربری قرار داده شوند. یونجه ا را در بسته هایی با تراکم های مختلف فشرده می کنند. هنگام انبار کردن حجم زیادی از یونجه و در شرایطی که تهویه مناسب وجود ندارد، دقت داشته باشید که راه هایی برای عبور و گردش هوا در نظر بگیرید. زیرا تهویه مناسب برای جلوگیری از گرم شدن و احتراق خود به خود ضروری است.

همچنین هنگام باربری یونجه و حمل آن باید از هرگونه راهکارهای پیشگیرانه در برابر وقوع آتش سوزی استفاده کرد.

عوامل خطرآفرین

  • آسیب رطوبت
  • بو گرفتن
  • آسیب گرمایش

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.