استراتژی حمل و نقل

استراتژی حمل و نقل

استراتژی حمل و نقل: چگونگی شناخت محدودیتهای رویکرد فعلی شما

در حالی که شاهد کاهش ظرفیت از سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۹ هستیم، با این وجود تقاضای بالای حمل بار همچنان پایدار است. بنا به گزارش مجله فوربس و به گفته کریستی کنیکل، مدیرعامل شرکت کنیکل، یکی از دلایل افزایش ظرفیت، کمبود مداوم راننده است. هر ساله رانندگان مسن‌­تر بازنشسته می­‌شوند و رانندگان جوان دیگری جای آن‌ها را می‌گیرند. رانندگی کار دشواری است که شامل ساعات طولانی مدت کار، رانندگی در مسافت‌های طولانی، دور بودن از خانواده برای مدت طولانی و دستمزد کمتر از ایده‌آل است. این روند ادامه خواهد یافت و حمل و نقل کنندگان شروع به توسعه محدوده استراتژی فعلی حمل و نقل خود خواهند نمود. متأسفانه شناخت این محدودیت‌ها یک کار دلهره‌آور است، بنابراین شرکت‌های حمل و نقل باید در سازمان‌های خود به دنبال مشکلات زیر باشند و به دنبال سیستم­‌های بهتر، کارآمدتر باشند و ارزش استراتژیک را تشخیص دهند.

یک استراتژی حمل و نقل فرعی، محدودیت‌هایی را برای دسترسی و کاربرد داده ها ارائه می­دهد

عدم دسترسی و به کارگیری داده‌­ها در استراتژی حمل و نقل ذهن شرکت­‌های حمل و نقل را درگیر می­‌کند. تجسم حمل و نقل کارآمد در بزرگراه­‌های ایالات متحده با کامیون­‌های خودران و ایمن، کار آسانیست اما این تنها بخشی از سفر هر محصول بین تولیدکننده و مشتری است. استراتژی جدید تحرک و انتقال چگونه کل سفر را در بر خواهد گرفت؛ از جمله دشوارترین بخش در بین همه‌ی مراحل، آخرین مرحله تحویل می­ باشد که به آن اصطلاحاً Deloitte می‌گویند.

نرم افزار خرده فروشی و سیستم­‌های مدیریت حمل و نقل همچنان در حال تحول هستند، اما فاقد دید واقعی و انتهای آن هستند. به عنوان مثال، آخرین مایل تحویل، توانایی محدودی برای تولید داده دارد. بیشتر حمل و نقل کننده­‌ها و حامل‌ها این تصور را دارند که آخرین مایل، واقعاً آخرین اسکن از طریق تحویل نهایی است، اما با پیشرفت فناوری، حامل­‌ها می‌­توانند داده‌­های بی نظیر بیشتری را جمع‌آوری کنند. با استفاده از سنسورهای GPS، گزارش گیری در زمان واقعی و مدیریت موارد استثناء، ارسال کنندگان می‌توانند با شرکت‌های مخابراتی همکاری کنند، مشتریان را آگاه نگه داشته و از واکنش‌های شدید احتمالی جلوگیری کنند. عدم استفاده از داده‌های موجود به فرض حفظ وضع موجود، در دنیای امروز، مزیت رقابتی ایجاد نمی‌کند و حتی سودآوری طولانی مدت را نیز فعال (ممکن) نمی‌کند.

همکاری ضعیف، یکی دیگر از محدودیت‌های راهبردهای لجستیکی ناکارآمد را نشان می‌دهد

صنعت می‌تواند برای بهبود همکاری و کاهش هزینه‌ها، فناوری‌های مختلفی را در سیستم‌ها درگیر کند. به گفته مدیریت لجستیک، بزرگترین موضوعات، مربوط به هزینه‌های سرمایه‌گذاری و مشکلات مربوط به اجرای آن است. در “بررسی وضعیت تدارکات شخص ثالث سال ۲۰۱۶” ، استراتژی و اجرای فناوری به پایین‌ترین جایگاه در لیست نگرانی‌های برتر سقوط کرد. اما هنوز هم، کاهش هزینه‌های حمل و نقل، ۶۳ درصد از پاسخ دهندگان را نشان می‌دهد. وجه مشترک بین این دو مورد، عدم امکان استفاده از سیستم‌ها در سراسر شبکه زنجیره تأمین می‌باشد. هر شرکتی دارای یک سیستم رکورد منحصر به فرد است و اگر شرکت‌های حمل‌ کننده ترجیح دهند از سیستم A استفاده کنند، چه انگیزه‌ای برای استفاده از سیستم حمل و نقل B دارند؟ در نتیجه، همکاری کاهش می‌یابد و شرکت‌ها مدیریت حمل و نقل را به طور مستقل از دست می‌دهند و نمی‌توانند بزرگترین مزیت همکاری همه زمانه را بدست آورند.

مدیریت دستی استثنائات، کارگران را کاهش می‌دهد و به هزینه‌ها می‌افزاید

هر فرآیند تکراری از اتوماسیون بهره‌مند می‌شود. در مدیریت زنجیره تأمین، اتوماسیون استثناء می‌تواند تأثیر ماندگار داشته باشد. اتوماسیون استثناء به استفاده از الگوریتم‌های رایانه‌ای پیشرفته، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و مجموعه قوانین اساسی برای توصیف مجموعه‌ای از اقدامات برای دنبال کردن به هنگام بروز یک اتفاق ناگوار اشاره دارد.

به طور مثال، اگر گزارش‌های هواشناسی حاکی از بارش شدید برف در یک خط تجاری باشند، سیستم‌های خودکار می‌توانند یک سری هشدار را به همه رانندگان متاثر ارسال کنند و یک مسیر مناسب برای جلوگیری از تأخیر ایجاد کنند. برای سازمان‌هایی که به کار مدیریت دستی استثنائات مشغول هستند، هزینه‌های بالاتر نیروی کار، خطاهای احتمالی در قضاوت و سایر مشکلات وجود دارد.

هم‌زمانی استراتژی حمل و نقل ضعیف با شیوه‌های حسابداری ضعیف

اعتماد به شرکت‌های حمل و نقل با فاکتور صحیح و واضح، بهترین راهکار نیست. اشتباهاتی که اغلب اتفاق می‌افتند، تا ۱۰ درصد از کل فاکتورها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یک اشتباه ساده مانند صدور اضافی یک صورت حساب یا طبقه‌بندی نادرست حمل و نقل‌ها، میلیون‌ها دلار در هر شرکت به هزینه‌ها اضافه می‌کند. بنابرابن، سازمان‌هایی که با شیوه‌های حسابرسی و حسابداری دستی، پر خرج و حسابرسی داخلی کار می‌کنند باید مزایای برون‌سپاری یا سرمایه‌گذاری در یک سیستم حسابرسی و حسابداری خودکار را در نظر بگیرند. ارائه دهندگان خدمات حسابرسی برون‌سپاری فقط ممکن است درصدی از خطاهای شناسایی شده در هزینه‌های بازپرداخت را شارژ کنند. بنابراین، شرکت‌های حمل و نقل کالا، سودهای فوری را می‌بینند و نیازی به سرمایه‌گذاری و ریسک کردن ندارند.

محدودیت‌های استراتژی‌های فعلی خود را بدانید

سازمان‌ها می‌توانند چندین استراتژی حمل و نقل داشته باشند، اما در یک استراتژی مؤثر و کارآمد، شرکت‌های حمل و نقل و حامل‌ها به صورت هماهنگ کار می‌کنند، داده‌ها به یک مزیت و یک روش اساسی برای زندگی تبدیل می‌شوند، مدیریت خودکار استثناء، زحمت و استرس را از بین می‌برد و حسابداری بهتر به سودآوری بالاتری تبدیل می‌شود. باربری‌هایی که این موارد را تجربه می‌کنند، باید دوباره در مورد استراتژی حمل و نقل خود تجدید نظر کنند و همکاری جدی با یک متخصص در زمینه مدیریت حمل و نقل را در نظر بگیرند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.